הספד מאת מתי שמטוב

סמדר, כרמל, מתן, ושאר בני המשפחה היקרים,

זהו רגע קשה עבור כולנו. כמובן שידענו שנועם חולה מאוד אבל התקשנו להאמין שהוא באמת ייפרד מאיתנו. עד הימים האחרונים הוא היה כל כך חד ומתעניין בכל הנעשה בעולמנו, עד כי אי אפשר היה לחשוב שאמנם הוא יוותר וירפה.

כמעט שבע עשרה שנה היה נועם עובד מצטיין בחברת אקס ליבריס, מצטיין בכל מובן. הוא ניהל עשרות פרוייקטים של הטמעה ותמך באלפי לקוחות ברחבי העולם, וכל זאת בדרך האופיינית לו:  מסור, חכם, מקצוען ומעמיק מהצד האחד, שקול, שלו וחייכן מהצד האחר. אבל מעבר לכל זאת, נועם היה איש נפלא, אדם טוב באמת. טוב לב, מתחשב, רואה את הטוב שבכל אדם, מפרגן מעומק לבו. הוא מצא את הדרך להיות נאמן לאמת הפנימית שלו, לחברה וללקוחות. הוא היה מנהל קשוב ותומך, לעולם לא מפסיק לחשוב ולשפר, שמח בהצלחות אנשי צוותו והחברה כולה. אדם מוערך ואהוב.

ברשותכם אני רוצה להקריא מספר מילים ממכתבים שנשלחו לנועם על ידי עובדי החברה:

"בשנה האחרונה נזכרתי פעמים רבות בשיחותיי עמך כמנטור. תודה על כל ההשראה וההדרכה. העשרת את הראיה המקצועית שלי ואני מקווה ליישם כמה שיותר מהדברים שלימדת אותי".

"אתה חסר לי מאוד. רציתי להודות לך על העזרה והתמיכה; על הבעת האמון בי בתפקיד החדש".

"למדתי להעריך את העבודה איתך – את הראיה הברורה והיושרה המקצועית".

"I am really missing you. Ex Libris is not the same without you.""

נועם ידע להיות הוא עצמו ויחד עם זאת לעבוד עם אנשים שדעותיהם שונות לחלוטין מדעותיו. ותמיד היה נעים הליכות, חייכן, מקשיב וסבלני. כשמו כן הוא.

נועם השאיר חלל גדול מאוד בלכתו. אבדנו חבר יקר, איש מקצוע מעולה ובעיקר אדם במלוא מובן המילה.

יהי זכרו ברוך.

מתי