דבריה של דליה מנדלסון לזכרו של נעם בכנס של ארגון משתמשי אקסליבריס ישראל

בוקר טוב,

בכל שנה נועם הגיע לאירועי מאל"י והיה בקשר עם כל לקוחות אקס ליבריס… תמיד בדרכי נועם, שאפיין אותו כל כך.

למרות המחלה הקשה, נועם הגיע ליום העיון של מאל"י בספריה הלאומית בספטמבר אחרון. מאד שמחנו לפגוש אותו שם.

את נועם פגשתי לראשונה ביום חורפי של 1987, היום הראשון לתואר שני בספרנות באוניברסיטה העברית –  כששמעתי את שם המשפחה של נועם קמינר – שאלתי אותו עם יש לו קשר לראובן קמינר – הוא ענה בהתלהבות, זה אבא שלי! אבא של נועם היה המנהל הנמרץ של בית הספר לתלמידי חו"ל של האוניברסיטה העברית איפה שלמדתי כשעליתי לארץ ב-1982.

מאוחר יותר, אחרי שנועם והמשפחה חזרו מברקלי עקב העבודה של סמדר, נפגשנו שוב – הפעם בעבודה, נועם עבד באקס ליבריס בתל אביב ואני עבדתי באל"ף יישום באוניברסיטה העברית.

נועם היה מנהל הפרויקטים הראשון של החברה – עבד על פרויקטים של ALEPH; בהמשך ניהל את לקוחות ישראל ואח"כ התקדם לתמיכת לקוחות גלובאלית. בכל התפקידים בלטו התכונות של אכפתיות, רוגע, שיקול דעת. מעל הכל היה בן אדם טוב לב וידיד טוב.

נועם זכה להערכה רבה מכל מי שהכיר אותו. לפני חודש ביקרתי באוניברסיטת NEW SOUTH WALES שבסידני אוסטרליה – כשפגשתי את סו, ולקחה אותי לסיור בספריה, הדבר הראשון שאמרה היה: "את זוכרת כמה קשה עבדו נועם ולודה על פרויקט מסוים?" אז סיפרתי לסו שנועם חלה ובצער עמוק סיפרתי שכבר לא נמצא אתנו – למרות העצב, שמחתי לשמוע את זכרו של נועם במקום כל כך רחוק בכזאת הערכה.

נועם נפתר ב-28 לנובמבר אחרי מלחמה במחלה קשה. אנחנו כואבים ומשתתפים בצער העמוק של סמדר, מתן כרמל, המשפחה, והחברים הרבים. יהיה זכרו של נועם ברוך.

נועם עבד עם קבוצת משתמשים בישראל וגם עם קבוצת משתמשים של IGELU שזוכרים אותו עם הרבה הערכה וחברות, כך נפרדו ממנו ועדת ההיגוי של IGELU.