מכתב מנעם לסמדר, 1978

שבת 9/9/78

סמדר אהלן! לפני שבוע דיברנו בטלפון וביום חמישי קיבלתי מאודי את המכתב שלך. תודה רבה על החולצה באמת נחמדה צריך לחכות לחורף ללבוש אותה.

אז התחלתי לבדוק את העניינים עם הדפוס וזה קצת יותר קשה ממה שחשבתי. כי צריך למצוא גם מקום בעוד שחשבתי שנוכל להפעיל את המכונה איפו שהיא נמצאת כרגע אבל זה בלתי אפשרי ולכן זו שוב הוצאה מכובדת על שכר דירה. הבעיה הראשונה בינתיים היא למצוא מקום או דרך ללמוד על המכונה פשוט להפעיל אותה אם בעיה זו תיפתר אז אני כבר בדרך.

בכלל בזמן האחרון אני מרגיש שוב כבן 21 צריך לקבל החלטות בנוסח מה אעשה כשאהיה גדול ולהתעסק עם כל הדברים האלו של להקים עסק. אני לפעמים חושב שזה פשוט לא בשבילי אני צריך להיות פשוט שכיר באיזה חור אבל זה בהחלט לא מעודד. אבל איכשהו נתגבר ונסתדר. בינתיים אני מחפש עוד איזו עבודה צדדית שאוכל בינתיים להתפרנס. עד עכשיו הסתדרנו איכשהו וקצת בעזרת הכסף שלך אבל עכשיו ממש צריך ללכת לעבוד ובנוסף לכך יש לי למעשה זמן בשביל זה.

באנגלית יש ביטוי I miss you יענו את חסרה לי. לפעמים אני מרגיש שאם היית פה דברים היו פשוטים הרבה יותר אבל זו יותר הרגשה ממציאות כי את לא היית מקבלת החלטות בשבילי וזה מה שאני צריך לעשות. להחליט כל מיני שטויות. אבל כבר רואים את סוף הטיול שלך בערך חודש ו-10 ימים. צילצלתי לפרלה לא היתה תשובה אני אנסה מחר.
ביום חמישי הייתי אצל ורד ויאני בארמון החדש שלהם איזה בית ענק ויש להם גם גור מבלנה של נאדיה. ורה מספרת שהיא גמרה עם אילן. היא מתכננת ללמוד שנה הבאה יעוץ. הייתי אצלם כי כנסו שם מיני קמפו״ס (זה גם השם של הכלב) לכתוב מכתב תמיכה במורים שעומדים לפתוח בשביתה ביום שני וכנראה שזו תהיה שביתה רצינית וכולם מוסיפים ארוכה אבל אני לא חושב שהיא תהיה כל כך ארוכה. בשס״י אין חדש כלומר אנחנו סך הכל בתרדמת קיץ רצינית וננסה להתעורר ביום שני הקרוב אולי נצליח.

אני מקוה שגמריתי עם כל הבחינות אם כי הבחינה האחרונה תרגיל בימה״ב היה ממש קשה ואצטרך מזל בשביל התרגיל הזה.

הגיעו מכתבי הרשמה לאוניברסיטה לשנה הבאה אני מבין שלא צריך לרשום אותך אם כן אז תודיעי לי.

הרבה אנשים דורשים בשלומך ומתי את חוזרת ומוסרים ד״ש (לא חשוב הרשימה) חגי יהיה בפריס מה-17 לספטמבר אצל חברה שלו Doddy MOATI וזה קרוב מאד לפריס.

אז סמדי שלי תמשיכי לעשות חיים משוגעים
מהמתגעגע בירושלים אלפי נשיקות
שלך נעם